2015 Yaz En Trendy Ayakkabı Raporu

Ayakkabı kuşkusuz ki kıyafetlerimizin en önemli tamamlayıcısı, en sade giysileri bile doğru kombinle bambaşka bir görünüme sokan dolaplarımızın joker elemanı.

Her sezon olduğu gibi sezon da ayakkabılar stilimize yön verip giyimimizle fark yaratmamızı sağlayacak modellerle karşımızda olacak. Ancak bir farkla : Bu sezon stilimizin başrolunu iddialı modellerle onlar oynayacak ! İşte sizler için derlerdiğim en göze çarpan modeller :

1-) Lace Up (Bağcıklı) Ayakkabılar 
Bu yaz en popüler ayakkabı modellerinin başında lace up, yani bilekten iple bağlanan ayakkabılar bulunuyor. Bu modeli jean pantolon, şort veya uzun/kısa elbiselerinizle kombinleyip şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

2-) Flatform Ayakkabılar 
Bu ayakkabılar yüksek tabanları sayesinde boy problemi olanlar için birebir ! Rahatlıklarıyla ve aykırı duruşlarıyla bu ayakkabılar benim gönlüme taht kurdu bile. Özellikle şortların ve skinny jeanlerin altına giyeceğiniz flatform ayakkabılar stilinize spor şıklık katacak.

3-) Püsküllü Ayakkabılar
Kıyafetler ve çantalardan sonra püskül trendi bu sezon ayakkabılara taşınıyor. Hem topuklu hem de topuksuz ayakkabıları süsleyen püsküller bohem ve şık bir hava yakalamak isterseniz muhakkak almanız gereken modellerden.

4-) Maskülen Ayakkabılar 
Benim de günlük hayatta müptelası olduğum maskülen tarzda ayakkabılar bu sezon revaçta olan modeller arasında. Genellikle oxford olarak tanımladığımız bu modeldeki ayakkabılar 2015 yazında topuk kısımı açık, “cut off” denilen pencereli formlarda karşımıza çıkıyor.

5-) Gladyatör Ayakkabılar 
Bu sezon moda haftalarında birçok tasarımcının sergilemiş olduğu bu tarzdaki ayakkabılar şık görünümleriyle kıyafetlerimize canlılık katacak. Özellikle şort ve eteklerle kombinlendiğinde kıyafete hareket katan bu modelleri aynı tonlarda tercih edeceğiniz çanta ve aksesuarlara kullanıp fark yaratabilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.