Merkür Retrosu burçları nasıl etkileyecek?

Evet yanlış duymadınız, bu hafta 09 Mayıs tarihinde başlayan bu etki 04 Haziran tarihine kadar hayatımızın merkezinde olacak…

Önce İkizler burcunda geri pozisyonda bulunan Merkür, 22 Mayıs tarihinde Boğa burcunda gerilemeye başlayacak ve 4 Haziran tarihinde normal pozisyonuna giriş yapacak.

Şimdi Merkür Retrosunda ne yapılır ne yapılmaz hepsini burcunuza özel anlatacağım ama retrolar hep kötü değildir. Özellikle 21 Mayıs tarihine kadar Merkür’ün özel anlamlarıyla birlikte değelendirdiğimde içe dönmek, aile bağlarını kuvvetlendirmek, yazı yazmak, projeleri tamamlamak, alacaklı olduğunuz konularda hakkınızı aramak, sizi üzen ama kurtuluşunuz olan gerçeklerle karşılaşmanız için kıymetli.

22 Mayıs – 4 Haziran tarihleri arasında kurulacak işlerin batma riski, alınan haberlerin yalan olma ihtimali ve paranıza sahip çıkmanız gereken özel bir döngü efendim..

Peki başka nelere dikkat etmeliyiz?
*Telefon ve internet bankacılığınız, sosyal medya hesaplarınız ve sizden borç para isteyenlere karşı temkin ve dikkatli olmalısınız.
*Verilerinizi yedekleyiniz, çünkü bir anda bilişim sistemlerinizin çöktüğünü farkedebilirsiniz.
*Yeni sözleşme ve imza atılacak her türlü işi 4 Hazirandan sonraki bir tarihe ötelemek daha hayırlı olabilir.
*Telefon, ev aletleri, bilgisayar ve dijital pek çok eşyanız arızalanabilir.
*Sırların ortaya döküldüğünü farkedebilirsiniz. Hayatınızdaki kişilerin gerçek yüzlerini farkedebilirsiniz.
* İnsanların düşünme ve strateji yeteneklerinin kaybolmasından dolayı olduğu gibi gerçek yüzleriyle birlikte size olan davranışlarını farkedeceksiniz.
*Geçen sene Mayıs – Haziran, Eylül – Ekim aylarında canınızın sıkıldığı, ruhunuzu yoran konu ve kişilerle yüzleşebilirsiniz.
*Eski sevgilileriniz, eski eşlerinizden gelen haberlere açıksınız. Merkür retrosunda gelen retro bitimi gider haberiniz olsun diyorum.
*Yağışların ve meteorolojik olayların artış yapabileceği bir dönemden geçerken, hava olaylarına açık bir süreç olduğu görünmekte
*Uçak, gemi ve kara yollarında çıkabilecek kazalar meydana gelebilir.
*Gözler, kulaklar, eller, göğüs bölgeniz ve kaburga kırıklarına açık bir süreçten geçerken, üreme organları, boyun fıtığı ve tiroid rahatsızlıklarınızı da görmezden gelmemenizi önerebilirim.

Tüm bu maddeleri sıraladıktan sonra tek tek burçları bekleyen riskleri anlatacağım ancak Astroloji eğitmeni olduğum için bir konuya değinmeden edemeyeceğim, doğum haritanızda Merkür retroyken doğmuş olabilirsiniz.  Siz şanslı olan kesimde doğanlardansanız siz de imza atılacak işleri yine de 4 Hazirandan sonraya bırakmanız daha şanslı etkilerle karşılaşmanıza destek verebilir. Bırakın gelişmelerin güzelliklerinden nasiplenin.
Peki Merkür retrosunda burçların dikkat etmesi gerekenleri ve 9-15 Mayıs haftasında neler bekliyor tek tek anlatmak isterim;
Koçlarla birlikte başlayalım;

Koç Burçları: Sevgili Koçlar, Merkür retrosu döngüsünde sizler yakın arkadaşlarınız, kardeşleriniz, komşularınız ve paranız, maddi değerlerinizle ilgili sınavlardan geçebilirsiniz. Bazı sakladığınız sırlar açığa çıkabilir, sizden gizlenenlerle karşılaşmak ruhunuzu biraz yorabilir. İş yerinizdeki sözleşmeler, iş alımları ya da mülakatlar sırasında yaşanılan bazı sıkıntılarda gündeminizde olabilir. Yolculuklar sırasında bavul kaybetme, ucağı kaçırma gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Eski sınıf arkadaşlarınız, eskiden seyahat ettiğiniz yerlere giderken kendinizi bulabilirsiniz. Arkadaş, yakın akrabalar, kardeşlerinizle olacak olan küslüklere karşı dikkatli olmalısınız. Bu hafta ise aşk hayatınızda önemli bir sürecin içerisinden geçebilirsiniz. Karşılaştığınız sırlar karşısında ne yapacağınızı bilemezken kendinizi bulabilirsiniz. Bazı dostlarınızın beraberliğiniz hakkındaki eleştirileri de ruhunuzu yorabilir. Çocuğunuz varsa eğitim aldığı bir kurumda yaşayacağı olası sıkıntılar ruhunuzu biraz yorabilir. Hafta ortasıyla birlikte çalışma alanları ve çalışma arkadaşlarınız arasındaki gelişen  gergin konular gündeminizdeyken, evinizin içerisinde çıkabilecek arızalara açıksınız. Haftasonu ise eşinizle birbirinize kenetlenebilirsiniz. Uzunca süredir bir ayrılık ya da farklı şehirlerde yaşamanın getirdiği zorluklar bulunuyorsa kavuşabilirsiniz.

Boğa Burçları: Sevgili Boğalar, Merkür retrosu döneminde parasal konular, maddi değerleriniz ciddi anlamda zorlanacak gibi görünüyor. Borç para vermemeye dikkat etmeniz gereken bir dönemden geçerken, verdiğiniz parayı geri alamamak ruhunuzu zorlayabilir. Ayrıca bu döngü içerisinde dış görünüşünüzle ilgili bakımlarınızı güvenilir ve her zamanki gittiğiniz yerlerde yaptırmaya özen göstermelisiniz. Bir anda farklı imaj değişiklikleri belki saçlarınızın yanmasından tutunda enfeksiyon kapmanıza kadar varan bir süreçte size zarar verebilir aman dikkat. Merkür retrosu haricinde bu hafta biraz iç kabuğunuza çekilmek isteyeceksiniz. Kariyer ve yöneticileriniz arasında oluşan gerginliklerin dönüm noktası niteliğinde olan bir döngüden geçerken, eski çalıştığınız yerlerden haber almakla ilgili bir süreç yaşayabilirsiniz. En şanslı olduğunuz konu eğer ki kalbinizde biri varsa haftasonuna doğru uzunca süredir olan gerginlikler yerine birbirinize kenetlenerek geçirebilirsiniz.

İkizler Burçları: Sevgili İkizler, Merkür retrosu döneminde dış görünüşünüzden tutunda kazalara varıncaya kadar çok ama çok dikkat etmeniz gereken bir süreci yaşıyorsunuz. Bazı kronik rahatsızlıklarınız, yakınlarınızın hastane ve ameliyat süreçleri de tetiklenebilir. İkili ilişkiler açısından sırlarınıza çok dikkat etmelisiniz, söyledikleriniz hiç olmayacak kişilerin kulaklarına gidebilir aman dikkat. Bunun haricinde katıldığınız pek çok çevrede olmayacak sözler söylemeniz yanlış anlaşılmanıza da sebep olabilir aman dikkat. Bu hafta yolculuklar gündeminizde olabilir. Kardeşlerinizin ve yakın arkadaşlarınızın size ihtiyacı olurken, olası küslüklerin ve kırgınlıkların olmaması için biraz dikkatli olmalısınız. Katılacağınız ufak organizasyonlar, eğitimler de gündeminizdeyken bu hafta alacağınız haberler karşısında kalbiniz küt küt atabilir. Özellikle haftasonuna doğru aşk konusuyla ilgili güzel gelişmeler söz konusu olabilir. Beraberliğinizde eski tadı ya da eşinizle yapacağınız bir seyahat ya da eğlenceli bir aktiviteyle ruhunuzu mutlu hissedebilirsiniz.

Yengeç Burçları: Sevgili Yengeç, Merkür retrosu döneminde hastaneler, kapalı alanlar, kronik rahatsızlıklar hem sizi hem de çevrenizdeki pek çok kişiyi etkileyecekmiş gibi görünüyor. Tüm bunların yanında zaman zaman uykusuz geceler ya da düşüncelerinizin arasından çıkamıyormuşsunuz gibi bir ruh hali sizi bulabilir. Eğer ki kronik psikolojik olan durumlar söz konusuysa mutlaka hekimlerden yardım almalısınız. Bu hafta parasal konularla ilgili gelişmeler, alamadığınız ödemelerinizi almak için fırsatlar söz konusuyken, haftasonuna doğru enerjinizin düştüğünü hissedebilirsiniz, kendinize özen göstermelisiniz. Yakınlarınızın size ihtiyaçlarının olduğu günlerden geçerken aile içinde birlik beraberliğin kıymetini anlayacaksınız gibi görünüyor. Bu arada bu hafta arkanızdan çevrilen oyunları da farkedeceksiniz, farkettikleriniz siz izin verdiğiniz sürece hayatınızda bunu asla unutmayın diyelim.

Aslan Burçları: Sevgili Aslanlar, Merkür retrosu döneminde kalabalık ortamlarda bulunan arkadaşlarınız arasında kim dost kim düşman anlamlandıracaksınız. Kariyerinize yardımcı olmak niyetiyle vaad verenlerden tutunda, hayallerinizi ve içinizde saklı tuttuğunuz hayallerinizi kullanmak isteyenlere karşı temkinli olmalısınız. Aşk hayatınızda da yaşadığınız bazı hayal kırıklıkları yerine artık belki sizi hakeden enerjiler ve kişilerle yol almak isteyebilirsiniz. Merkür retrosu haricinde bu hafta kendinizi göstereceğiniz enerjiler söz konusu olabilir. Girdiğiniz ortamlarda hakkınızda konuşulan enerjileri görmezden gelmeniz özellikle aşk ve iş hayatınız için önemli görünüyor. Hafta ortasına doğru parasal konular ve yöneticilerinizle özellikle yurtdışı projeleriniz rahatlarken, haftasonuna doğru seyahat ve küçük organizasyonların içerisinde kendinizi bulabilirsiniz.

Başak Burçları: Sevgili Başaklar, Merkür retrosu döngüsünde iş hayatınızda değişen enerjiler sizi biraz yorabilir. Yöneticileriniz değişebilir, yöneticilerinizin size karşı olan tutumları ve iş yerinizde hukuksal sorun ve sözleşmeler ruhunuzu sıkabilir. Eğer ki kendi işinizin patronuysanız girdiğiniz projelerin zeminini hazırlamanız gereken önemli bir süreçten geçebilirsiniz.  Merkür retrosu haricinde bu hafta kronik rahatsızlıklarınıza çok dikkat etmelisiniz. Yanınızda çalışan kişilerin ayrılma döngüleri, sizi yöneticilerinize karşı kötülemeleri ya da arkanızdan iş çevirmeleri mümkün aman dikkat. Hafta ortasına doğru enerjiniz biraz yorgun olabilir, kendinize fazla yüklenmeyin derim. Haftasonuysa parasal konularla ilgili gelişmeler karşısında mutlu olabilirsiniz.

Terazi Burçları: Sevgili Teraziler, Merkür retrosu döngüsünde hukuksal konularla mücadeleler, alamadığınız haklarınızla ilgili bir döngünün içerisinde artık sonuca yaklaşmış olarak kendinizi bulabilirsiniz. Yabancı ülkeler, prosedürler, ortaklarınızın girişeceği konular ve yer değişiklikleriyle ilgili son bir dönemecin içerisinde bulunabilirsiniz. Vatandaşlık ve haklarınızla ve pasaport işlemlerinizle ilgili girişimlerde umulmadık sıkıntılar oluşabilir . Seyahatler sırasında bavul kaybetme ve bazı prosedürsel işlerde takılmalar yaşayabilirsiniz.  Yakın uzak akrabalarınızın sağlık sıkıntıları ruhunuzu yorabilir.  Öğrenciyseniz sınavlarınızın alt yapılarını güzel hazırlamalı ve sınavlarınıza çok iyi çalışmalısınız. Merkür retrosu haricinde bu hafta kalabalıkların arasında kendinizi bulacaksınız. Aslına bakarsanız uzak seyahatler ve yolculuk sırasında özellikle yurtdışı, yabancılar ve turistik konular ve geziler, okul mezuniyet aktivitelerinin içerisinde de bulunabilirsiniz. Bu süreçlerin içerisinde kalbinizi eskilerden biri attırabilir haberiniz olsun. Haftasonu tüm gözler sizin üzerinizdeyken pek çok ortamda isminizden söz ettireceksiniz.

Akrep Burçları: Sevgili Akrepler, Merkür retrosu döngüsünde borçlar, kredi faiz, vergi ve alacaklı olan unuttuğunuz pek çok şey gündeminizde olabilir. Bir anda çıkan borçlar ruhunuzu sıkabilir. Ameliyat, operasyonlar, eşinizin bazı sıkıntıları da söz konusuyken tüm bu süreçler için de ruhunuzu rahatlatacak meditasyon ve dualara yönelmeniz size iyi gelebilir. Bu hafta kariyerinizle ilgili olan aktiviteler ve alacaklı olduğunuz pek çok konu gündeminizde. Yöneticilerinize almanız gereken haklarınızla ilgili bildirimler ve toplantılar yapmak isteyebilirsiniz. İş yeri değişiklikleri, taşınma konuları da gündeminizde olabilir. Yeni bir iş görüşmesi aşamasındaysanız ve sonuç olumluysa bir ay kadar kendinize zaman tanımanızı önerebilirim. Özellikle haftasonu sağlığınıza çok dikkat etmelisiniz.

Yay Burçları: Sevgili Yaylar, Merkür retrosu döngüsünde kim dost kim düşmanınız gözler önünde olacak. Geçmişten kalan pek çok konunun gündeminizde olduğunu farkettiğiniz bir döngüden geçerken, bazı dostluklarınızı bitirme kararı alabilirsiniz. Evliliğiniz veya müstakbel eşinizle ilgili olan konularda da gerginliğe açık bir süreçten geçtiğinizi de hatırlatmak isterim. Çıkış yolu bulamayanlar mutlaka evlilik danışmanlarından yardım almalı. Bunların haricinde babanızın ya da eşinizin olası kronik rahatsızlıkları ve sizin geçmişten kalan rahatsızlıklarınız da sizi biraz yorabilir aman dikkat diyorum. Bu hafta ise hukuksal konular gündeminizde olacak gibi görünüyor. Ev tamiratı, başka bir şehir ya da yabancı memlekete yerleşme ya da tayin terfi konuları gündeminiz de olabilir. Eşinizin ailesiyle olası olan gerginliklere de açıksınız aman dikkat. Haftasonuna doğru kalabalık ortamlarda uzunca zamandır görmediğiniz arkadaşlarınızla vakit geçirmek ruhunuza iyi gelirken, aşk konusunda hemen karar vermemek biraz zamana yaymak daha iyi olabilir sanki.

Oğlak Burçları: Sevgili Oğlaklar, Merkür retrosu döngüsünde çalışma arkadaşlarınız, takım arkadaşlarınızla ilgili önemli süreçlerden geçeceksiniz. Mülakatlar, işe yeni başlayanlar gündeminizde olabilir. Sağlığınız ve eski kronik döngüleriniz tetiklenebilir. Evinizin içerisinde çıkan arızalarla boğuşurken kendinizi bulabilirsiniz. Bunların haricinde bu hafta sevdiğiniz kişiyle kenetleneceğiniz bir süreci yaşayabilirsiniz. İkili ilişkinizdeki çıkmazları toparlamak için şans ve fırsatlar gündeminizde olabilir. Parasal konularla ilgili de umulmadık destekleri kapabilirsiniz. Aşk konusunda en şanslı ama sağlık konusunda kendinize çok dikkat etmelisiniz. İş yerinizde çıkan konuların hafta sonuna kadar olan süreçte hem kariyerinize hem de yöneticilerinizle aranızda oluşacak sıkıntılara sebep olmaması için daha temkinli olmanızı önerebilirim.

Kova Burçları: Sevgili Kovalar, Merkür retrosu döngüsünde aşk hayatınızdaki bazı sırlar ortaya çıkabilir. Beraberliklerinizde zihninizin karışacağı bir döngüden geçerken, bazı Kova burçlarının beraberlikleri olaylı şekilde bitebilir ve ruhunuz yorulabilir. Çocukları olan Kova burçlarıysa onların sağlık sıkıntıları ve gerginlikleriyle karşılaşabilirler ve özel olarak ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Bunların haricinde bu hafta ikili ilişkiniz, evliliğiniz ve aşk hayatınızda ben – sen kavgaları içerisinde bulunabilirsiniz. Bazı sırlar açığa çıkarken haftasonuna doğru olan süreçte büyük yol ayrımları içerisinde bulunabilirsiniz. Çocuklarınızın eğitim programlarıyla ilgili de yorulabilirsiniz. Sadece uzak seyahatler ve yabancılardan alacağınız desteklerle açısından şanslı ve hız kazanacak fırsatlar açısından şansınızı değerlendirebilirsiniz.

Balık Burçları: Sevgili Balıklar, Merkür retrosu döngüsünde evinizin içerisinde çıkabilecek arızalar açısından zorlandığınız bir süreçten geçebilirsiniz. Ebevynleriniz arasında çıkan problemlerden yorulabilir, anne ya da babanızın sağlık sıkıntılarıyla ilgilenirken kendinizi bulabilirsiniz. Bu hafta çalışma hayatınız ve iş yerinizde değişen koşullar açısından yep yeni bir döngü sizi bekliyor. Yeni projeleriniz hız kazanırken hafta başında biraz kendinizi iç dünyanızdaki sıkıntılar sebebiyle zorlanırken bulabilirsiniz. Haftasonuna doğru hem iş hayatı, hem katılacağınız organizasyonlar hem de dostlarınızdan alacağınız desteklerle birlikte umulmadık fırsatlara kapınızı açabilirsiniz. Bu hafta sağlığınıza ve üreme organlarınıza biraz olsun dikkat etmenizi önerebilirim. Haftasonu eşinizin size vereceği kıymetle birlikte birbirinize kenetleneceksiniz.  

Gökyüzünün Yıldız tozları her birinizle olsun sevgili dostlarım.
Haftaya Akrep burcunda Ay tutulmasını anlatacağım.
Sevgilerimle
Özlem Recep

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.