Ahu Tuğba’dan ilginç açıklama

Miami’de yaşayan Yeşilçam’ın efsane oyuncularından Ahu Tuğba, koronavirüs günlerinde Amerika’nın durumunu anlattı.

Ahu Tuğba, koranavirüs salgını nedeniyle hayatın felç olduğu ABD’de yaşananları gazeteci Olcay Ünal Sert’e anlattı. Koronavirüs salgını nedeniyle ölü sayısı 7 bin 402’ye yükselirken, vaka sayısı 300 bine doğru ivme kazandığı ülke Amerika’ya dair Ahu Tuğba, şunları anlattı:

Ahu Tuğba, Florida ve New York’ta çok kötü günler yaşandığını belirterek, “Burada herkes yağmalamaya karşı tahta ile camları kapatıyor. Hastanelerde şu an parası ve sigortası olanlar bile zor bakılıyor. Sokakta yatan evsizler çok fazla. Herkes silahlanıyor… ” dedi.

Ahu Tuğba, “Amerika’da paran yoksa sokakta ölüyor insanlar, sonra da yakıyorlar. Yandaki komşu hastaneye gitti arabasıyla: Kilise hastanesiymiş, bakmamışlar, 3 gün bekletmişler. Çarşamba sabahı bir daha gitmiş, ayakta bakmışlar sonra da göndermişler. Hastanede kalmadığı halde 17 bin dolar ücret ödemiş. Burada sigortan yoksa yandın! Bir hastalık halinde ambulans çağıracaksın. Ambulans almaya gelirken, polis arabası ve itfaiye arabası da geliyor, o zaman bakıyorlar. Sistem burada böyle.” dedi.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.