Altın Plak’ın sahibi oldu

Kıbrıslı sanatçı Ziynet Sali’nin, dijital ortamda en çok dinlenen şarkı olan “Bugün Adım Leyla” adlı şarkısına Altın Plak ödülü verildi.

Yılbaşı gecesi İstanbul Şişli’de Grand Cevahir Otel’de sahne alan Ziynet Sali’nin konseri, yoğun kar yağışına rağmen büyük ilgi gördü.

800 kişinin katıldığı gecede Ziynet Sali, Cengiz Abazoğlu imzalı iki farklı özel tasarım kostüm giydi.200 m2’lik müthiş bir sahne ve sahne dekoru ile koreografi ve 10 metre uzunluğunda pelerinli kıyafeti ile izleyenleri kendine hayran bırakan sanatçı 3 buçuk saat sahnede kaldı.

Programında kendi şarkıları dışında Türk pop müziği, Latin, İngilizce, Yunanca, Türk sanat müziği gibi birçok farklı şarkı ile geceye katılanları hop oturtup hop kaldıran sanatçının salona yaşattığı coşku görülmeye değerdi.Sanatçıyı Kıbrıs’tan kendisini izlemek için gelen anne ve babası da en ön sırada izlediler.Ziynet Sali, yılın son gününde gelen Altın Plak ödülünü sahnede sevenleriyle paylaşırken ödül almasını sağlayan, “Bugün Adım Leyla” şarkısını da geceye katılanlarla birlikte söyledi.

Sanatçıyı izleyenler arasında Almanya, Fransa, Belçika, Hollanda, Yunanistan, İran, Azerbaycan gibi yabancı ülkelerde yaşayan çok sayıda hayranı da vardı.Sanatçı kendisinden önce bir buçuk saat sahnede kalan Latino ve Cuba müziği ile geceye renk Katan Emir Ersoy ile ilerleyen saatlerde Latino dansı yaptı.

Emir Ersoy’un programı esnasında, babası ünlü kalipso kralı Metin Ersoy da, “Bu gemide ah ben de olsaydım” isimli meşhur şarkısı ile sahneye renk kattı.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir