Büyük final bugün

Ülkemizi ilk cep telefonu ile KKTC Telsim’in (Vodafone) Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğinde düzenlediği “Telsim Freezone 3.Liselerarası Müzik Yarışması”nın büyük finali bugün yapılıyor.

Final, Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda saat 10: 00’da seyircili şekilde halka açık olarak yoğun bir katılımla gerçekleştirilecek. İlk aşamanın ardından final değerlendirmesi için son kez performans sergileyecek gençler sahnede müzikleriyle özgürleşecek.

Ülkemizdeki liseli genç müzisyenlere yönelik düzenlenen en büyük müzik organizasyon Kıbrıs Genç Tv’den canlı yayınlanacak. Yarışma heyecanına ortak olan katılımcıların çektiği birbirinden güzel fotoğraflar #telsimlmy ile anında sosyal medyada paylaşılacak ve büyük heyecan sosyal medya kullanıcıları arasında da yaşanacak.

14 okulun 16 grupla katılacağı coşkulu finaldeki değerlendirme, Türkiye’den ve Kıbrıs’tan değerli müzisyenler ve sanatçılardan oluşan bir jüri tarafından yapılacak.

Başkanlığını Garo Mafyan’ın yapacağı jüride, Erdinç Gündüz, Ferahzat Gürsoy, Cemal Özgürsel, İley Fedai Taşkın, Ahmet Okan, Yıltan Taşçı ve Feridun Işıman yer alırken, bu yıl ilk kez oluşturulan Basın Jürisi de “Basın özel ödülü” alacak grubu belirleyecek. Basın Jürisi ise Rasıh Reşat, Mustafa Özsoy, Cenk Mutluyakalı, Tekin Birinci, Oshan Sabırlı, Ender Denktaş Vangöl, Tolga Ferhat Çelebi, Eralp Adanır, Orhan İsmailoğlu, Gözde Akben, İrfan Batu ve Ogün Erciyas’dan oluşuyor.

“En iyi orkestra” birincisi 25 Nisan’da 18. Vodafone Freezone liselerarası müzik yarışması’na katılacak
Sürprizlerle dolu yarışmayı izleyip, gençlerin heyecanına ortak olmak isteyen herkes bugün saat 10:00’da Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’ndaki yerini alacak.

16 grubun sahneye çıkacağı büyük finalde, “en iyi orkestra”, “en iyi kız solist”, “en iyi erkek solist”, “en iyi sahne performansı”, “en iyi enstrüman”, “icra” ve “basın özel jüri ödülü” olmak üzere toplam 7 dalda ödül verilecek.Yarışmada “en iyi orkestra” dalında birinci seçilecek grup 25 Nisan’da İstanbul’da düzenlenecek Vodafone Freezone 18.Liselerarası Müzik Yarışması’nda KKTC’yi temsil etme hakkı kazanacak.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir