Çok yakında sinemadayım

Türkiye’de bu yıl birçok etkinlikte yer alan ve defilelerde adından söz ettiren Günay Musayeva, Kıbrıs Gazetesi’ne yeni projeleriyle ilgili açıklama yaptı.

Musayeva, önümüzdeki günlerde bir sinema filminde rol alacağını belirterek , “Bir de bir dizi projemiz var. En kısa zamanda ekranlara gelmeye hazırlanıyoruz. Çalışmaya ve yola devam. Emek verdiğiniz her şeyin dönüşünün güzel olacağına inanıyorum. En kısa zamanda güzel projelerle izleyiciyle buluşacağız” dedi.

Modellik size ne kattı?
Model olmak, iyi bir askı olmayı gerektirir. Model olmak ayrıcalıklı bir iştir. Modelliğin bana kattığı değerlere gelince, defileler nedeniyle dünyanın pek çok ülkesini görme ve seyahat etme fırsatım oldu. Değişik kültürden insanları tanımayı seviyorum. Seyahat ettiğim pek çok ülkeden ilgimi çeken CD, kitap ve objeler toplamayı seviyorum.

Best Model seçildiğinizde ne hissettiniz?
Best Model yarışması, dünyanın en prestijli manken yarışmasıdır. Burada kraliçe seçilmek benim için her zaman büyük bir onur ve gurur oldu. Best Model yarışması, profesyonel modellik hayatımın en büyük adımıdır. Yarışmanın ardından kapılar tek tek açılmaya başladı. Halen yarışma dendiğinde çok heyecanlanırım ve yarışma izlerken çok duygulanırım.

Yaklaşık 4 yıldır Türkiye’de yaşıyorsunuz. Zorlandığınız zamanlar oldu mu?
Çok zorlanmadım çünkü Türkiye, çok sevdiğim, tanıdığım ve kültürüne hayran olduğum bir ülkeydi. Zaman zaman zorlandığım anlar olmuştur ama şimdi burada çok mutlu ve huzurluyum.

Türkiye’de model olmanın zorlukları var mı?
Türkiye’de model olmak çok zor. Yabancı modellerin iş yaptığı bir piyasada, Türklere daha az rağbet olduğu için pek çok model ya bu işi bırakıyor ya da başka sektörlere geçiyor. Bu açıdan Türkiye, yabancı modeller için bulunmaz fırsat.

Defilelere nasıl hazırlanıyorsunuz?
Model olarak önce tasarımcının provalarına katılıyoruz. Defile günü geldiğinde de sıarasıyla sahne provası, saç, makyaj ve podyum yer alıyor.

Türkiye’deki moda anlayışını nasıl buluyorsunuz?
Moda kavramı dünyada artık net ve keskin çizgilerle belirlenemiyor. Kişilerin yorumuna bağlı olarak değişiyor. Türkiye ise modayı en yakın takip eden ülkelerin başında geliyor.

Türk kadınları nasıl giyiniyor?
Bence Türk kadınları modayı yakından takip ediyor. Bu konuya karşı çok duyarlı ve ilgililer. Moda, iyi giyinmek isteyen ya da istemeyen herkesin içinde olduğu bir alandır. Modayla çok ilgilenmiyor olabilirsiniz, moda programlarını izlemiyor ve moda sitelerine girmiyor olabilirsiniz ama bu sizin modadan geri kalmanıza sebep olmaz. Dışarıya çıkıp “Aaa çok güzel bir mont gördüm; onu hemen almalıyım” dediğiniz an, modanın içine girdiniz demektir.

Oyunculuk deneyiminizden bahseder misiniz?
Modellik severek yaptığım bir iş ama oyunculuk bambaşka bir dünya, bambaşka bir aşk. Sevmeden yaparak başarılı olmak mümkün değil. Ben gerek Türkiye’de gerekse yurt dışında çok önemli hocalardan ve oyuncu koçlarından eğitimler aldım. Halen eğitimime devam ediyorum. Her şeyde olduğu gibi eğitim şart. Ancak yetenek olması da gerekiyor.

4 yıl gibi kısa zamanda birçok projede yer aldınız. Bu başarınızın sebebini neye bağlıyorsunuz?
Oyunculuğu çok seviyorum ve çok çalışıyorum. Çalışmak her zaman başarıyı getirir. Ajansımla tüm projeleri ince eler, sık dokuruz. Ekip çalışmasının da bunda büyük payı olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.

Yarışmalara katılacak ya da modelliğe yeni başlayacak kişilere nasıl bir yol çizmelerini önerirsiniz?
Türkiye ve dünyada uluslararası birkaç yarışma var. Onların dışında yapılan yarışmaların kimseye bir faydası ve getirisi olmaz. Model ve manken olacak arkadaşlar, iyi ve düzgün ajanslarla iletişime geçsinler. Düzgün ajanslar, onlara düzgün yol haritası çizeceklerdir.

Hem çok iyi bir anne hem de manken/oyuncusunuz. Zorlanmıyor musunuz?
Evlat bambaşka bir şey. Onun her şeyiyle ilgilenmek benim en büyük zevkim. Onunla vakit geçirmek beni de Cihangir’i de çok mutlu ediyor. İşlerimi ve özelimi çok iyi planlıyorum. Hayatta en dikkat ettiğim şey, planlı yaşamaktır.

Kıbrıs, sizi nasıl etkiledi?
Kıbrıs’a birçok defile ve yarışmalar için geldim ama son gelişimde pek çok yeri dolaşma fırsatım oldu. Kıbrıs gerçekten güzel bir ülke, çok yakın dostlarım ve arkadaşlarım var.

Yeni projelerinizden bahseder misiniz?
Önümüzdeki günlerde bir sinema filmi çekilecek, orada rolüm var. Bir de bir dizi projemiz var. En kısa zamanda ekranlara gelmeye hazırlanıyoruz. Çalışmaya ve yola devam. Emek verdiğiniz her şeyin dönüşünün güzel olacağına inanıyorum. En kısa zamanda, güzel projelerle izleyiciyle buluşacağız.


Orhan İSMAİLOĞLU / Kıbrıs Gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir