Denizkan “Çok Yılan Tanıdım”

Kıbrıslı sanatçı Mustafa Denizkan, yeni çıkacak albümü ve müzik piyasası ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bu güzel röportajı sizlerle paylaşıyoruz.

Albüm fikri nasıl oluştu ve hangi aşamalardan geçildi?
Hayatımda 3 şeyi çok istedim. Kendi ülkemde çok konuşulacak bir festival organize etmek, istediğim bölümü İngiltere’de okumak ve herkesin dinlemekten zevk alabileceği bir albüm yapmak. İlk ikisini gerçekleştirdikten sonra sıra albüme gelmişti. Şanslı olduğuma inanıyorum. İyi bir albüm yapmak için kolları sıvadığımda prodüktörüm olan Ali Düzenli ile tanıştık ve beraber çalışmaya başladık. İkimizin yetenekleri ile ortaya Yılan albümü çıktı ve çok beğenildi. Albümü İstanbul ve Lahey’de hazırladık. Kayıt, mix ve mastering gibi işlemlerin bir kısmı İstanbul Gen Music’te bir kısmı ise Lahey’de gerçekleştirildi. Fotoğraflarımı Hasan Kuday çekti. Albüm şu an promosyon aşamasında. 2011 yılında piyasada satışa sunulacak.

Klip çekilecek mi?

Çekilecek. Şu an klip çekimleri için yoğun bir hazırlık sürecindeyiz. Üniversite son sınıf öğrencisi olmanın sorumlulukları işlerimi biraz yavaşlatsa da klip yakın bir zamanda çekilecek. Şu an senaryo yazılıyor fakat klibin hangi şarkıya çekileceğini şimdiden duyurmak istemiyorum. Bırakalım sürpriz olsun.

Albüm sadece internet üzerinden mi tanıtılıyor?

Şarkıları sadece Facebook’ta bulunan Denizkan isimli fan sayfası ve Youtube yayınlıyor. Fakat kullanıcılar o kadar çok ilgi göstermiş ki şarkılar neredeyse bütün video paylaşım sitelerine eklenmiş durumda. Albüm şu anda promosyon aşamasında olduğu için tanıtım kaynaklarını internet ile sınırlı tutmak istedik. Hedefimiz yüz binlerce kişi tarafından takip edilmek. Albüm kısa bir süre sonra geniş medyada yerini alacak.

Neden Yılan?

Çünkü albüm çok tehlikeli, yalancı, sinsi ve kurnaz bir kadını anlatıyor. Ama aynı zamanda güzel ve sexy bir kadın. Herkesin beraber olmak isteyeceği fakat dünyanızı karartabilecek bir kadını anlatıyorum. Genel olarak bu tür kadınlara yılan deriz. Şarkılarımı dinleyenlerden sık sık aldığım bir soru var; Gerçekten bu olayları yaşayıp yaşamadığımı soruyorlar. Hayır başıma bu tür olaylar gelmedi fakat çok yılan tanıdım:)

Hayranlarınızın favori şarkısı hangisi?
Sanırım bu konuda çok kararsızlar. İnternet üzerinden yapılan anketleri takip ediyorum; Fakat anketler de bir sonuca varamıyor. Çünkü 500 kişi favorilerinin “Çek Git” olduğunu söylerken diğer bir 500 kişilik grup, favorilerinin “Tuzak” veya “Sonu Yok” olduğunu söylüyor. Aslında bu konuda ben de kararsızım:)

Yaşamınıza İngiltere’de mi devam ediyorsunuz?
2005 yılından bu yana İngiltere’de yaşıyorum ve Kıbrıs’a dönmeyi düşünmüyorum. Kendimi mutlu ve huzurlu hissetiğim yerdeyim. Ama yaz tatillerimin vazgeçilmez adresi tabiki Kıbrıs.

Kıbrıs’taki müzik piyasasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Kıbrıs’ta bir müzik piyasası olduğunu düşünmüyorum. Çok tuhaf gelişmeler oluyor Kıbrıs’ta. Örnek vermem gerekirse: siz hiç Robbie Williams’ın İngiltereli sanatçı olarak bahsedildiğini duydunuz mu? Robbie Williams dünyalı bir sanatçı olduğu için sadece ismi ile anılıyor. Bizler sanatçılarımızı neden Kıbrıslı diye ayırıyoruz ki? Onların bir ayrıcalığı mı var? Sanatçıların Kıbrıslı, Afrikalı veya Çinli olarak ayrılması bana göre yanlış. Bir müzik piyasası olabilmemiz için bazı standartlarımızın ve müzikten anlayan otoritelerimizin olması gerekmektedir. Ben, ülkemizde yapılan yarışmaların bile bir amacı olduğuna inanmıyorum. X Factor yarışmasını kazananlar şu anda dünya çapında birer star oldular. Bizim yarışma birincilerimiz nerede?

Müzik dışında nelerle ilgileniyorsunuz?
Vücudumun dayanabildiği kadar spor yapıyorum. Bunun dışında kitap okuyor, film izliyor ve fırsat buldukça seyahat ediyorum.

Kıbrıs’taki hayranlarınıza neler söylemek istersiniz?
Kıbrıs’ta tartışmasız iyi bir fan grubum var. Bugüne kadar yanımda oldukları, beni her ne olursa olsun destekledikleri için teşekkür ediyorum.


One Comment on “Denizkan “Çok Yılan Tanıdım””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir