Diva sahneyi inletti

Türk Sanat Müziği’nin Divası Bülent Ersoy, Girne’deki Vuni Palace Hotel’de verdiği bayram konserinde güçlü yorumuyla yine tüm dikkatleri üzerine çekti.

Güçlü sesi ve eşsiz yorumuyla birbirinden güzel şarkılara hayat veren Ersoy, konuklara bayram havası yaşatmayı başardı. Öyle ki TSM Divası’nın güçlü sesi tüm salonda gümbür gümbür yankılandı. Ersoy’un şarkılarını beğeniyle dinleyen konukların keyfine diyecek yoktu.

Konser öncesi açıklama yaptı
Diva gazetecilerle Girne’de bayramlaştı, neon yeşili kostümünü soranlara “Bu gece Nur Yerlitaş’ın hazırladığı kostümü giyiyorum dün Gülşah Hanım’dan giydim bugün de sevgili dostum duayyen Nur Yerlitaş’tan” dedi. Basın mensupları bayram mesajı isteyince Diva: “Allah nice bayramlara hepimizi sağlık, sıhhat, mutluluk içerisinde kavuştursun diliyorum” dedi.

İbrahim Tatlıses vardı, Allah’ına kadar okurdu! Bir de ben okurum!
Bülent Ersoy’a Kurban Bayramı’nın ilk gecesinde Bodrum Azka Otel’in sahnesinde yaşadığı gerginlik soruldu. Diva: “Orkestra değil, ses teknisyenine sahneden seslendim… Tarkan şarkısı playbackdi, ben içerden okuyarak çıkıyorum. Ben çıkmayınca, ses teknisyeni şarkıyı kesmiş. Sahtekarlığım çıktı ortaya” diyerek meşhur kahkasını atarak devam etti: “Ben Allah’ına kadar canlı okuyanım. Playback okumayı tasvip etmiyorum, atmosfer gereği birinci şarkıyı öyle okuyacaktım ki yakalandım. Yoksa hiç sevmem playback. Daima canlı okurum herkes bilir. Benim üzerime de kimse kolay kolay okuyamaz. İbrahim Bey vardı, Allah’ına kadar okurdu, bir de ben okurum. Hiç mütevazı olamayacağım” dedi!

Harbiye Açıkhava çok önemli!
Bülent Ersoy’a 26 Ağustos’ta sahnesine çıkacağı Harbiye Açıkhava konseri hazırlıkları da soruldu. Diva: “Daha hiçbir hazırlık yapmadım. Sevgili Gülşah Saraçoğlu ve Semih Doğruer hazırlıyor bir şeyler. Bakacağım, nedir ne değildir… İstiyorum ki birkaç kıyafet giyeyim, bizim Maksim yıllarında olduğu gibi…” dedi.

Bülent Ersoy’dan hadise açıklaması
Bülent Ersoy’a Hadise’nin Harbiye Açıkhava’daki görüntüsü ve iddialı “Mekanın sahibi geri geldi” cümlesi de soruldu. Ersoy: “Hadise Hanım’ı gördüm, çok güzeldi; o Lopez mi nedir o da öyle giyinmişti, bizden de bizim kızın yapması çok hoşuma gitti. Güzel de taşıdı kostümlerini. O kalçaları, kum saati gibi, çok çok hoşuma gitti” dedi. Diva, Hadise’nin “Mekanın sahibi geri geldi” yorumuna ise: “Mekanın sahibi olunca biraz tuhaf oluyor, çünkü Tarkan Beyefendi var, benim kız var, serttir ya diktir benim gibi sanki ben doğurmuşum gibi Gündeş var. 5 gün okudu, daha da okuyacakmış, oranın sahibi bence Sevgili Ebru Gündeş ve Tarkan beyefendi oluyor diyorum; bu sözümün üzerinde de duruyorum. Gündeş bir çıktı 5 gün arka arkaya zınga zıng doldurdu, bizim Tarkan beyefendi ha keza öyle; onlar böyle bir durumu yaratmışlarken 1 gece okuyor buranın sahibesi benim demek biraz mübalağa (abartı) olmuş” dedi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir