Diva’dan Efsane Konser

Türk Sanat Müziğinin efsane ismi Bülent Ersoy, geçen akşam Port Cratos’ta verdiği konser ile muhteşem bir performansa imza attı. 3 saati bulan konserinde Diva, hem sesi hem de neşesi ile izleyenlere unutamayacakları bir gece yaşattı.

“Türkiye’nin Lady Gaga’sı”
Yılların eskitemediği isim Bülent Ersoy, en beğenilen parçalarını kendisini yalnız bırakmayan hayranları için söyledi. Nur Yerlitaş imzalı kostümünün derin göğüs dekoltesi , yeşil makyajı ve tırnakları ile dikkatleri üzerine çeken sanatçıya hayranlarının sevgi seli görülmeye değerdi. Konser için özel hazırlık yapan Diva hayranları, sahne esnasında ellerindeki pankartları açarak sevgi gösterisinde bulundular.Hazırlanan Bülent Ersoy resimli el bayraklarının yanısıra, “Türkiye’nin Lady Gaga’sı”, “Diğerleri hava civa, sensin bizim tek Diva” yazılı pankartları okuyan Ersoy, sevenlerine tek tek teşekkür etti. Bülent Ersoy güçlü yorumu ve sesi ile muhteşem bir müzik ziyafeti sunarken, parça aralarında izleyenlerle girdiği esprili diyaloglarla da sevenlerini gülmekten kırdı geçirdi. Diva izleyenlerin genş yakışıklı oğullarını sordu, “O kadar Kıbrıs’a geldim bir türlü Kıbrıslı koca bulamadım” dedi. Neşesi ve esprileri ile dikkatleri üzerine çeken güçlü yorumcu, basının kamera ve fotoğraf çekimlerinden saklanan bir misafire “karından gizli mi geldin” dedi, ardından 40 senelik meslek hayatında saklanmasını gerektirecek hiçbirşey yapmadığını, alnının ak olduğunu söyleyerek büyük alkış aldı.

Yeni Albümünden de Söyledi
Samimiyeti ve neşesi ile izleyenlerden tam not alan Ersoy, konseri boyunca masaları tek tek dolaşarak gönülleri fethetti. Fotoğraf çektirmek için adeta birbirleriyle yarışan sevenleri ile birlikte Diva hep bir ağızdan parçalarını seslendirdi. “Çile Bülbülüm Çile” parçasını kalabalığa defalarca tekrar ettiren Ersoy, en son denemede yaklaşık 1500 kişinin katılımıyla adeta Port Cratos’u inletti. İstek parçalarına da repertuarında yer veren güçlü yorumcu, Cratos Premium Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Bozoğlu’nun ricasını kırmadı. Yeni albümü önümüzdeki günlerde çıkacak olan sanatçı, albümünden sözü ve müziği Can Tanrıyar’a ait olan “Alışmak İstemiyorum” adlı parçayı ilk defa seslendirerek büyük alkış aldı. Mikrofonsuz bile Port Cratos’u sesiyle inleten Diva, her seferinde “bu son şarkı” dedi ancak bir türlü konserini sonlandıramadı. 3 saati bulan performansı ve bitmek bilmeyen enerjisi ile Bülent Ersoy, oldukça samimi atmosferde geçen Port Cratos konseri ile adeta bir efsane yazdı.

Konser sonrası onca yorgunluğuna rağmen basın mensuplarının röportaj talebini geri çevirmeyen Diva, daha çok sohbet havasında geçen röportajda sorulan aşk hayatı ile ilgili sorulara cevap vermeyerek geçiştirdi. Sanatçı son olarak çok zevk aldığını söylediği geceyi düzenleyen Cratos Premium Hotel ve Bozoğlu ailesine teşekkürlerini iletti.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir