Dolaplara bahar detoksu

Soğuk, kasvetli, dengesiz havaların ardından nihayet güneş saklandığı yerden usulca çıkmaya başlar, ufak adımlarla da olsa yavaş yavaş kapımızı “tık”latmak üzere yola koyulur.

Haliyle dolaplarımızı kazaklardan, koyu renklerden arındıracağımız bahar temizliği vakti geldi demektir ! Peki bu bahar ve yaz sezonunda neler giymeli, hangi renk ve desenleri kullanmalı; var mısınız birlikte incelemeye ? Yanıtınız “evet”se hadi başlayalım o zaman !

Her ilkbahar/ yaz sezonu görmeye alışkın olduğumuz çicek desenli kumaşlar tahtını kimselere bırakmıyor ve yine karşımıza çıkıyor. Ancak bu deseni kullanırken dikkat etmemiz gereken bir püf nokta var: Vücut tipimizi göz önünde bulundurmak. Aksi taktirde iri çiçek motifleri bizi olduğumuzdan da kilolu gösterebilir.

Bu sezonun en sevdiğim yönü “bihem şık” diye yorumlayabileceğimiz gömlek elbiseler. Hem rahat hem de stil sahibi bir tarza sahip olmak için ipek veya denim kumaştan olan denim gömlek elbiseleri oxford ayakkabılarınız veya yazlık postal botlarınızla ve belden salaş bir şekilde bağlayacagınız kemerlerinizle kombinleyip fark yaratabilirsiniz. Bir diğer trendse baştan aşşağı beyaz giyinmek, ekose ve kareli desenleri düz renklerle kombinleyip vintage şıklığı yaratmak denilebilir.

Peki, gelelim işin en önemli noktası olan renklere. Bu sezonun en revaçta renklerine : Beyaz ve şeker pembesinin yanında gökyüzü mavisi ve güneşin tüm tonları bu sezon bize eşlik edip kıyafetlerimizi şenlendirecek başlıca renkler olacak.
Dilerim bahar/yaz sezonu için dolaplarınıza yapacağınız detoksta bu ipuçları size yardımcı olur. Ancak, küçük bir tavsiye, trendlere körü körüne bağlı kalmayın. Öncelikle kendinizi, zevklerinizi, vücut tipinizi göz önünde bulundurup trendleri kişiselleştirmeyi deneyiniz.

Herkese şimdiden kolay gelsin !

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.