En iyi dereceyi almak istiyorum

“O Ses Türkiye” yarışmasında adından söz ettiren Kıbrıslı isim Türkan Kürşad, yarışmadan sonra ilk kez Kıbrıs Gazetesi’ne konuştu.

11 yaşında katıldığı “Yetenek Sizsiniz” yarışmasında adından söz ettiren ve finale kadar çıkan Kıbrıslı Türk Türkan Kürşad, beş yıl aradan sonra bu kez yer aldığı “ O Ses Türkiye “yarışmasında adından söz ettiren isim oldu.

Türkan Kürşad küçük yaşlarda “ O Ses Türkiye” yarışmasına katılmak istediğini belirtirken zamanın bu yıl olduğunu ve katıldığı için çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Bir yandan eğitimine de devam eden Kürşad yarışmadan sonra ilk kez Kıbrıs Gazetesinin sorularını içtenlikle cevapladı.

“O Ses Türkiye”yarışmasına katılmaya nasıl karar verdin?
Tabii 11 yaşında katıldığım ‘Yetenek Sizsiniz’ yarışmasından beri ‘O ses Türkiye’ yarışmasına katılmayı her zaman düşünüyordum. Ancak, yaşım tutmadığı için katılamazdım. Geçtiğimiz aylarda 16 yaşımı doldurdum ve katılma kararı aldım. Özelikle bu yıl katılmayı düşündüm” dedi.

Peki bu süreç nasıl gelişti?
Her zaman olduğu gibi müzik çalışmalarıma devam ettim zaten ben müzikle iç içe biriyim tabi “O ses Türkiye” yarışmasına katılmam beli olduktan sonra daha da bir çalışmaya karar verdim tabi babamda bu konuda bana her zaman destek oldu.

Şarkı konusunda neden Beyonce’den “Listen “şarkısını okudun?
Tabii bu şarkıyı tercih etme sebebim, bildiğiniz gibi “ Yetenek Sizsiniz “yarışmasına ilk çıktığımda da aynı şarkıyı söyledim. Bu şarkının bende bir uğur olacağına inandım ve bu benim içimde kendimi ne kadar çok çalıştığımı ve geliştirildiğimi göstermek istediğim için bu şarkıyı seslendirdim.

Beş jüri üyesinin dönemsinde neler yaşadın?
O anda heyecanlandım, tabii ben şarkıya odaklandım, bir baktım tüm jüri üyeleri döndü bu benim için gurur verici bir şey, demek ki bir şeyler yaptım çok mutlu oldum çünkü bunu başardım dedim.

Neden Gökan ve Hakanın takımını seçtin?
Çünkü Gökhan ve Hakan kardeşlerin uzun zamandır büyük hayranıyım, ve onlardan aldığım pozitif enerjiyi daha yakın hissettim ve o yüzden onları seçtim.

Bundan sonra neler yapacaksın?
Müzik kariyerime devam edeceğim. Bundan sonra üniversitede müzik eğitimi alacağım, kısacası müziğe odaklanacağım çünkü küçük yaşlardan beri bu istediğim bir şeydi. Tabii bunun için de çalışmak gerek ancak “O ses Türkiye “yarışmasında elimden gelenin en iyisini yapacağım kendime güvendiğim içinde bunu başaracağıma inanıyorum.

Peki nasıl hazırlanıyorsun?
İlk başta önce şarkıları seçiyorum, iyi bir şekilde o şarkıyı ezberleyene kadar dinlerim sonra kendi performansımı da katarım.

En çok hangi şarkıcıları dinliyorsun?
Başta Beyonce, Christina Aguilera, Rihanna. Daha bir çok sanatçılar var ama Türk sanatçılarından Şebnem Ferah, Model grubu, ve Mustafa Ceceli’yi de beğenerek dinliyorum.

Yarışmada bu sanatçılardan parçalar olacak mı?
Evet tabii ki olacak, neden olmasın.

Televizyona çıktıktan sonra neler oldu?
Çok güzel tepkiler aldım başta ailem olsun arkadaşlarım olsun çevrem olsun çok güzel eleştiriler aldım bu konuda çok desteklediler onlara çok teşekkür ederim

Ancak benim her zaman yanımda olan babama çok teşekkür ederim bu yolda bana inandığı için ona minnettarım.

Hayallerin nelerdir?
İlk olarak müzik konusunda eğitim almak daha sonra ise müzik konusunda iyi bir yerde olmak kısaca başarılı bir sanatçı olmak istiyorum.

Yarışmaya girmek isteyenlere tavsiyelerin nelerdir?
Bence müzik söyleyen ve sesi güzel olan herkes katılabilir çünkü gerçekten onlar için iyi yarışma herkesin önünü açan bir yarışma sonuçta önemli olan kendilerini göstermek

Acun Ilıcalı ile aran nasıl?
Kendisini tanıdığım için çok mutluyum, çok seviyorum çok iyi biri.

KKTC halkına neler söylemek istersin?
Beni izlemeye devam etsinler.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.