Evan albüm çalışmasında

Ülkemizin güçlü seslerinden Ahmet Evan, 2017’de Türkiye piyasasına adım atmayı planladığı albümün kayıtları için gittiği İstanbul’dan döner dönmez Kıbrıs Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu.

Sekiz parçanın yer alması hedeflenen albümde, kendi bestelerinin yanı sıra Fikri Karayel, Emrah Erdemir, Emre Pehlivan ve Türkiye’de birçok başarılı işe imza atan Buray’ın bestelerinden oluşan parçalar yer alıyor. Bestelerin aranjörlüğü Tolga Erzurumlu, İnanç Erşen, Fikret Canbulat ve Ahmet Evan tarafından yapıldı.

“Yeni bir serüvene adım attık”
Evan, albümde ve sahne programlarında uzun zamandır birlikte çalıştığı isimler; bas gitarda Fikret Canbulat, gitarlarda İnanç Erşen ve Cem Kalfaoğlu, bateride Ahmet Akınsel, klavyede ise Hüseyin Kırmızı gibi yol arkadaşları ile yeni bir serüvene daha adım attıklarını söyledi.

Vokaller Buray ve İbrahim Şevki’den
Klarnette Ergün Şenlendirici, davulda Behzat Boran, viyolonselde Gürhan Nuray, gitarda Erkan Erzurumlu, klavyede Tolga Erzurumlu, ahenkte Adil Sönmez, darbukada Ahmet Arap, vokallerde ise İbrahim Şevki ve Buray Hoşsöz, hazırlık aşamasında olan albüme katkı koyan isimler oldu.

Ayni zamanda Buray’ın ekibinde de çalan bas gitarda Fikret Canbulat, klarnette Hüsnü Şenlendirici’nin oğlu Ergün Şenlendirici ve bateristi Behzat Boran son bestenin kaydında Evan’a eşlik etti.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir