Gece hayatının gereksiz tipleri

Gece hayatının olmazsa olmazları vardır. İnsan tiplerinden bahsediyorum, hani şekilden şekile, kılıktan kılığa giren tipler vardır. Ama ben kibarlığı bir kenara bırakıp, gereksiz kelimesini de bir tarafa koyup, direk onlara kıro demek istiyorum. Hani gecelerde şık bir beyefendi gibi görünmeye çalışıp, şık bir imaj çizmeye çalışan ama sonradan sapıtan tipler vardır ya onlar işte. Kadını da erkeği de mevcuttur böylelerinin, sanmayın ki sadece erkekler camiasında var, hayır kadınların da bir çoğu yeri geldiğinde kırolaşabiliyor.

Gece hayatı kıroları. Onlara bu ismi takmamda ki sebep öyle olmalarından kaynaklanıyor. Önce erkeğine sonra kadınına bakalım bu kıroların. Bir mekana girer yüksek sesle telefonla konuşur, ortamdaki karıyı kızı bir güzel süzer, sonrada yavşamaya çalışır ama böylelerinin mekanda oluşu o mekanın kalitesini de ortaya koyar diyeceğimde, mekanın ne suçu var ? Adamın kıroluk doğasında varsa, mekandan içeriye girince sapıtıyorsa, mekan sahibi ne yapsın ? Alnında yazmıyor ya adamın kıro olduğu, sonradan çıkıyor meydana. Dışa vurum bu olsa gerek ? Sapıtıyorsa bir güzel mekandan def edilmesi de mümkündür. Sadece erkegi kıro değil diye belirtmiştim. Kadını da var bu tiplerin kadının kırosu da olur mu diyeceksiniz, olmaz mı ? Hem de alası var. Bir kere kadının kırosu çok yırtıcı oluyor, aniden çirkefleşenler, alkolün şişede durduğu gibi durmadığının en büyük göstergesi. Mekanda kadınlar tarafından bir rezalet çıkarsa vay mekanın haline. Onların yanındakiler ayrı bir muamma, nerden bilsinler yanlarındakinin içinde bir çirkef yattığını ? Ama belki de onlarda aynı tipler sonra onlarında sapıtmayacağı ne malum ? Var yani, yok değil hiçbiri birbirinden farksız değil kıro çok arkadaş o kadar çok ki saymakla bitmez.

Gece hayatının kırosunun davranış şekilleri belirgindir. Mekanda herkese çarparak yürüyen bir tiptir, kimse yokmuş gibi davranır, koca mekanda. Mekandaki herkese öküz gibi bakar, baştan aşağı herkesi süzer, kendinden sürekli bahseden, laf arasına bodoslama dalan, sizi gelip şap şup öpüp, yanınızdaki arkadaşınıza bir merhaba bile demeden, onu görmezden gelen, çok absürt bir şekilde giyinen, erkeği de kadını da, her ikisinin de üzerlerine hiç oturmamış kıyafetlerin giyilmesi de kıroluk göstergesidir. Hele ki dj den gidip bana bunu da çal diyen zatı şahıs da kıro dur zira dj ler bundan hiç hoşlanmazlar.

Kıroluğun çeşitleri çok, saymakla bitmez gibi. Zaten hepiniz bunları gün içerisinde görüyorsunuz da, ben yinede görmek istemeyenlere hatırlatayım dedim. Gece hayatının kırolarına dikkat etmeyi unutmayacağınız gibi onlardan mümkün olduğunca uzak durmayı da ihmal etmeyin. Niye mi ? Üzüm üzüme baka baka kararır da onun için.

Kırosuz eğlenceli geceler diliyorum.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.