Karadağ müziğini tanımak istiyor

Merit International’in davetlisi olarak Karadağ’da sahne alan Candan Erçetin, Türkiye’den ve Balkan ülkelerinden gelen konuklara unutamayacakları bir konser verdi.

Erçetin, Karadağ kültürü ve müziğini tanımak istediğini, güzel bir Karadağ şarkısını Türkçe sözlerle seslendirmek istediğini söyledi.

Arnavut ve Makedon kökenli bir ailenin kızı olan Candan Erçetin, Sevgililer Günü özel programı çerçevesinde Karadağ’ın Budva kentinde Splendid Hotel’de bir konser verdi. Balkan ülkelerinde de önemli hayran kitlesi bulunan Candan Erçetin’in Budva konseri, Türkiye’den de önemli bir misafir grubu tarafından takip edildi.

Aynı zamanda Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı olan Candan Erçetin, 2014 yılında büyük bir vefa örneği sergilemiş, Galatasaray’ın ilk takımında oynayan, kurucu listesinde yer alan ve Galatasaray Lisesi öğrencileri olan Milo ve Pavle Bakiç’in köyü Zabrje’yi ziyaret etmişti. Bakiç ailesi üyelerinin hazır bulunduğu ve duygulu anların da yaşandığı ziyarette Candan Erçetin’in getirdiği plaket, Galatasaray’ın kurucuları anısına Zabrje köyünün tören evine asılmıştı.

Candan Erçetin’in bu jesti karşında Bakiç ailesine mensup Pavle Bakiç’in torunu Prof. Radovan Bakiç, Merit International’ın etkinliğinde hazır bulundu. Pavle Bakiç ile konseri sırasında da özel olarak ilgilenen Candan Erçetin, Türkçe, İtalyanca, Fransızca ve İngilizce parçalardan oluşan repertuarıyla keyifli bir geceye imza attı.

Konuklardan gelen istek parçaları da seslendiren Candan Erçetin bolca hatıra fotoğrafı çektirdi.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir