Konsomatrisi canlandıracak

Ünlü oyuncu Ekin Türkmen, yıllar sonra yönetmen koltuğuna oturan Türkan Şoray’ın “Uzaklarda Arama” adlı sinema filminde rol aldı.

Genç oyuncu Ekin Türkmen; yapımcılığını ve başrolünü Yağmur Ünal’ın üstlendiği, Türkan Şoray’ın ise yıllar sonra yönetmen olarak kamera arkasına geçtiği “Uzaklarda Arama” filminde önemli rollerden birini üstlendi. Bir pavyonun kasabaya taşınması sonrasında yaşananları konu alan filmde Ekin Türkmen, pavyonda çalışan konsomatris rolüyle sinemaseverlerle buluşacak.

Çekimleri Muğla’da tamamlanan filmde rol almaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Ekin Türkmen duygularını “Türkan Şoray’ın büyük bir hayranıyım. Onunla aynı havayı solumak bile çok güzel bir his. Türkan Şoray’ın tecrübelerinden yararlanmak, onun yönettiği bir filmde oynamak beni çok mutlu etti” cümleleriyle ifade etti.

Ekin Türkmen daha önce Ekmek Teknesi, Nefes Nefese, Acı Hayat, Kısmetim Otel, Menekşe ile Halil, Küçük Kadınlar, Karakol, Aşk Emek İster, Asla Vazgeçmem gibi birçok TV dizisinde ve Keloğlan Karaprens’e Karşı, Son Ders: Aşk ve Üniversite, Anadolu Kartalları adlı sinema filmleriyle bir çok reklam filminde oynamıştı.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.