Kraliçe; Fulya Tilki Kral; Şemsi Yıldırım

Miss Kuzey Kıbrıs ve Bay Kuzey Kıbrıs Yarışmaları, geçtiğimiz akşam Colony Hotel’in bünyesinde yer alan The House Garden’de gerçekleştirildi.

31. Miss Kuzey Kıbrıs Güzellik yarışması Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu; 20. Bay Kuzey KıbrısYarışması ise Kanser Hastalarına Yardım Derneği himayelerinde Günkut Ajans organizasyonuyla yapıldı.

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu tarafından canlı yayınlanan organizasyon bu yıl “Güzellikleri yaşa ve yaşat” teması ile düzenlendi.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Gazi Mağusa Kaymakamı Dürdane Acı, Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün anne ve babası da Taç Giyme Gala Gecesi’nin birbirinden seçkin davetlileri arasında yer aldı.

Beş yüz dolayında davetlinin izlediği 2017 finalinde, 2 farklı yarışma tek koreografide alkışlarla final yaptı.

Bu yıl Miss Kuzey Kıbrıs Yarışması’nda 20 yaşındaki Fulya Tilki kraliçelik tacını takarken, 19 yaşında Vlada Kıraner ikinci; 19 yaşındaki Semra Köroğlu ise üçüncü güzel oldu. Yarışmada 18 yaşındaki Yağmur Arslan dördüncü, 18 yaşındaki Zehra İmren ise beşinci seçildi.

Miss Kuzey Kıbrıs Yarışması’nda 19 yaşındaki Emine Uçaner Dostluk Güzeli, 18 yaşındaki Ayhan Gazioğlu ise Miss Arkın Colony unvanının sahibi oldu.

Bay Kuzey Kıbrıs ise 21 yaşındaki Şemsi Yıldırım olurken, 21 yaşındaki Ahmet Gargı ikinci; 23 yaşındaki Mehmet Baykent üçüncü; 19 yaşındaki Kaan Cingöz dördüncü; 22 yaşındaki Ekrem İltuş da beşinci seçildi.

Bay Kuzey Kıbrıs finalinde; 11 yaşındaki Tanca Nedim Bay Arkın Colony seçilirken, 19 yaşındaki Kubilay Akçakaya Bay Dostluk 2017 unvanının sahibi oldu.

Dereceye giren yarışmacılar eğitim bursları ile birlikte toplam 10 bin Türk Lirası nakit ödülü de kazandılar.
Büyük finalde başarılı bir şekilde yer alan yarışmacılara eğitim bursları ile birlikte ülkemizi yurt içi ve yurt dışı kaliteli etkinliklerde temsiliyet hakkı da verilecek.

Yarışmaya Bahar Gökhan, İpek Amber şarkılarıyla, Bahar Hacımehmet ve Tuğçe Doygunel danslarıyla renk kattı.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir