Lütfiye O Ses Türkiye’nin Şampiyonu!

TV8’de yayınlanan “O Ses Türkiye” yarışmasında mücadele eden Kıbrıslı Türk müzisyen Lütfiye Özipek büyük bir başarı göstererek şampiyon oldu.

Gökhan Özoğuz’un takımında yarışan Lütfiye Özipek, O Ses Türkiye’de bu akşam büyük finalde şampiyonluğa ulaştı.

Kuzey Kıbrıs’ın sevilen sesi Lütfiye Özipek yoğun ilgiyle izlenen “O Ses Türkiye” yarışmasında SMS oylarıyla halkın belirlediği büyük finalde beklenen başarıya ulaştı.

TV8 kanalında yayınlanan ve ülkemizde de yoğun ilgiyle izlenen ‘O Ses Türkiye’ yarışmasında canlı yayında Kuzey Kıbrıs’tan yarışmaya katılan Lütfiye Özipek şampiyonluğa ulaşarak Kuzey Kıbrıs halkını gururlandırdı.

Lütfiye Özipek kimdir?
Lütfiye Özipek, 1990 yılında Kıbrıs’ta dünyaya gelmiştir. Müzikal kariyerine çok küçük yaşta piyano çalarak başlayan Özipek, o günden beri serüvenine devam ediyor.

Özipek, lise eğitimini Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde tamamlamasının ardından, önce University Of Nicosia’da caz eğitimi, ardından İngiltere’de Pop Müzik ve Söz Yazarlığı Eğitimi alarak 2013’te mezun oldu.

Kıbrıs’ta verdiği konserlerinde pop, caz ve alternatif müziğe yer veren Lütfiye Özipek, Türkiye’de kendi söz ve bestelerinden oluşan albüm için çalışmalarını sürdürüyor.

Özipek, Kıbrıs’ta verdiği çeşitli konserler yanısıra vokal koçluğu yaparak, ülkede genç müzisyenlerin yetişmesine de yardımcı oluyor.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir