Mağusa ünlü isimleri ağırlayacak

Uluslararası Mağusa Kültür ve Sanat festivali, 14. Yaşını 24 Ağustos ile 7 Eylül tarihleri arası dünyaca ünlü isimler ile kutlamaya hazırlanıyor.

Tarihle sanatın içiçe olduğu Gazimağusa’da ,24 Ağustos’ta Salamis Antik Tiyatrosu’nda dünyaca ünlü efsane reggae grubu The Wailers konseri ile başlayacak olan 14.Uluslararası Mağusa Kültür ve Sanat Festivali, 7 Eylül’de Salamis Antik Tiyatrosu’nda Buika konseri ile son bulacak.

Son 14 yıl içinde Nilüfer, Candan Erçetin, Sertab Erener, Zülfü Livaneli, Timur Selçuk, Yıldız İbrahimova, Bülent Ortaçgil, Özdemir Erdoğan, Burhan Öçal, Leman Sam, Teoman, Okay Temiz, Kardeş Türküler, Laço Tayfa, Ezginin Günlüğü, Ferhat Göçer, MFÖ, Özlem Tekin, Işın Karaca, Zuhal Olcay, Mor ve Ötesi ve Teoman gibi Türk yıldızları ve Loreena McKennitt, Bonnie Tyler, Cesaria Evora, Boney M, Monica Molina, Pink Martini, Goran Bregovic, Vicente Amigo, Weather Girls,Tango’nun Divası Amelita Baltar, Los Vivancos, Roby Lakatos, Los Paraguayos, Aswad, Paco Pena ve grubu, Bolsoy Balesi, Compania Aida Gomez, Jazzing Flamenco by Compania Antonio Najarro, Viktorio Tolstoy, Third World gibi dünyaca ünlü isimleri ağırlamıştı.

Namık Kemal’in 38 ay sürgünde kaldığı, Leonardo Da Vinci’nin tasarladığı Liman Kapısını ve Shakespeare’in ünlü Othello eserine ilham kaynağı olan Othello Kalesini barındıran Mağusa şehri geçen seneki festivalde 30.000’i aşkın seyirciyi ağırlamıştı.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.