Oyunculuğa sıcak bakıyor

Türkiye’nin ünlü sanatçısı Tuğçe Tayfur, geçtiğimiz hafta ülkemizde sahne aldı. Tuğçe Tayfur, Kıbrıs’a ilk kez babasıyla geldi…

İkinci gelişi ise konser nedeniyle oldu. Dinleyenlerin kendisinden sürekli babası Ferdi Tayfur’un şarkılarını da seslendirmesini istediğini belirten Tuğçe Tayfur, Youtube kanalında yaptığı bazı düzenlemeleri yayınladığını ancak albüm düşünmediğini söyledi.

Annesi Necla Nazır’ın ünlü bir oyuncu olmasının ayrıca babası Ferdi Tayfur’un da birçok filmde rol almasının kendisinin de oyunculuğa sıcak bakmasına neden olduğunu ifade eden Tuğçe Tayfur, kendisine gelen sinema tekliflerini değerlendirdiğini hatta birini kabul ettiğini açıkladı.

“Üretmiyoruz, sadece tüketiyoruz”
Tek şarkıyla gündem olan isimlere ve sosyal medyanın verdiği zararlara işaret eden Tuğçe Tayfur, eskiden şarkıların büyük zorluklarla yapıldığını ve halka ulaşımında da güçlükler çekildiğini belirtti.

Tayfur, sosyal medya aracılığıyla şimdi her şeyin daha kolay ulaşılır olduğunu ifade ederek “Tek şarkıyla gündeme gelen sanatçılar bir anda efsane olmuş gibi ilgi görüyor. Aslında efsane sanatçılar babam, Orhan Gencebay, Müslüm Gürses’tir. Şarkıları şimdi bile dillerde. Bana göre efsane ve fenomeni ayırt etmek gerekiyor” dedi.

Türkiye’de eskiden daha güzel şarkılar olduğunu, bir sanatçının albümü çıktığında o albümü alıp şarkılarının hepsinin dinlenip, ezberlendiğini belirten Tayfur, artık üretemediğimizi, sadece tükettiğimizi söyledi. Tayfur, babası Ferdi Tayfur’a ait “Bana Da Söyle” şarkısını yorumlayan Ziynet Sali’den övgüyle söz etti, yorumlamasının çok güzel olduğunu belirtti.

Tuğçe Tayfur, elinde çok sayıda bestesi olduğunu ifade etti.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir