“Projeye güvenim tamdı”

O ülkemizden çıkan başarılı bir sanatçı… Ankara’da 1985 yılında dünyaya geldi… Önce sporcu kimliğiyle ortaya çıktı. Atletizm branşında milli takıma yükselip Finlandiya’da Kıbrıs’ı temsil etti. Hatta ülkemize bir altın bir de gümüş madalya getirdi. Yüzmede ise lisanslı sporcuydu… İlkokulda hobi olarak başladı müzik hayatına. Korolarda solistlik yaptı. Genco Ecer… PDND Müzik etiketi ve Soner Sarıkabadayı prodüktörlüğünde ‘Vur’ adlı şarkısı ile müzik piyasasında adından söz ettiriyor. Genco Ecer bu hayfa Kıbrıs Pazar’ın konuğu oldu.

İstanbul’a çağrıldı ve…
Soru: Genco Ecer’in Kıbrıs’tan Türkiye’ye uzanan hikâyesini kısaca dinleyebilir miyiz? Bu serüven nasıl başladı?

Cevap: Kıbrıs’tan Türkiye’ye hayallerimin peşinden koşmak için ilk kez 18 yaşımda geldim. O dönemin başarılı şirketlerinden bir tanesinin patronu benimle tanışmak, bestelerimi dinlemek için beni İstanbul’a çağırmasıyla bu serüvene başladım.

Diğer parçalar için hazırlıklar da başladı

Soru: VUR single’ınız çıkalı daha bir hafta oldu. Bundan sonrası için neler yapmayı planlıyorsunuz? Yeni projeleriniz var mı?
Cevap: Şimdiden ikinci ve üçüncü parçaların hazırlıklarına başladık bile

“Olduğum gibiyim”

Soru: İlk çıktığı andan itibaren farklı tarzıyla dikkatleri üzerine çeken bir karakterden bahsediyoruz. Peki, bu farklılığın avantajlarını ya da dezavantajlarını yaşadın mı? Malum Türkiye’de farklılıkları kabullenmek zor olabiliyor.
Cevap: Öncelikle farklı biri olmak için hiç çaba harcamıyorum. Olduğum gibiyim. Açıkçası çokta farklı biriymişim gibi görmüyorum kendimi. Eğer farklılıktan kastınız vücudum ve tarzımsa, evet avantajlarını yaşıyorum. Beğenilmek güzel bir duygu.

“Gözlemliyor, hayal ediyorum”

Soru: Genco Ecer’in müzik kariyerinde gelmek istediği nokta nedir? Bunun için neler yapıyor ya da yapmayı planlıyor?
Cevap: Çok büyük kitlelere ulaşmak, yaptığım müziği insanlara sevdirmek en büyük arzum. Bu sektörde kalıcı olmak istiyorum, bunun içinde sürekli üretiyorum, beste yapıyorum, söz yazıyorum, vizyonumu geliştiriyorum, gözlemliyorum, hayal ediyorum.

“Oyunculuk için altyapım yok”

Soru: Müzik dışında başka projeler için teklifler alıyor musun? (Alıyorsan, ne tür çalışmalara yönelik teklifler bunlar? Teklifleri değerlendiriyor musun? Başka projelerde de görebilecek miyiz seni?)
Cevap: Vur çıkmadan önce birkaç dizi projesi için teklif aldım fakat oyunculuk konusunda hiçbir altyapım yok. Bu sebepten pek düşünmedim. Benim için öncelik müziğimi insanlarla buluşturmak, sevdirmek. Ama ileride hayat beni nereye doğru sürükler bunu şimdiden kestirmek zor.

“Herkese teşekürler”

Soru: Biraz da yeni albümden bahsedelim. Uzun bir aradan sonra piyasaya çıkan bir albüm ne de olsa… Öncelikle araya neden bu kadar uzun bir süre girdiğini öğrenelim, ardından albümde hangi isimler yer alıyor, albüm için ne gibi hazırlıklar yapıldı… Bunların cevabını alalım.
Cevap: Elimde olmayan nedenlerden dolayı gelişen bir süreçti. Vatani görevimi ve müzik için ara verdiğim eğitim hayatımı bitirdim. Bana ve müziğime katkıları olan bir süreçti ve bu dönemin, bestelerime katkısı olduğuna inanıyorum. Bu uzun aradan sonra VUR single’ımla sevenlerimle yeniden buluştum. Açıkçası VUR, bugüne kadar içime en çok sinen parçam. Aranjesini sevgili arkadaşım Osman Çetin yapmıştır. Fotoğraflarımı, bence Türkiye’nin en yetenekli fotoğrafçılarından biri olan Serhat Hayri çekti. Stil danışmanlığımı da Alexander Koko üstlendi. Bu sürecin en başından sonuna kadar desteğini ve güvenini benden esirgemeyen abim Haluk Şentürk’ün bu projedeki katkısı çok büyük. Yani kısacası, her adımımda yanımda olan, bu projeye katkı koyan herkese kalpten teşekkür ediyorum.

“Mutluyum…”

Soru: Vur’un klip çalışması da Ocak ayında izleyicilerle buluştu. Klip kimin imzasını taşıyor? Kaç gün sürdü çalışmalar?
Cevap: Klip yönetmeni, Altın Kelebekli sevgili arkadaşım Gülşen Aybaba. Klibin çekim süreci yaklaşık bir gün sürdü ve inanılmaz keyifli geçti. Aldığımız sonuçta da oldukça memnunum.

“Projeye güvenim tamdı”

Soru: Gerek şarkıya gerekse klip çalışmasına yönelik nasıl tepkiler alıyorsun?
Cevap: Geri dönüşler gayet olumlu. Zaten bunun böyle olacağını hissediyor ve biliyordum. Kafamda en ufak bir soru işareti yoktu çünkü bu projeye güvenim tamdı.

“Zordu…”

Soru: Bir Kıbrıslı olarak Türkiye’de müzik yapmak zor mu?
Cevap: İlk başlarda zorluk yaşıyorsunuz. Alışık olmadığınız bir sektörde, tanımadığınız insanlarla bir yerlere gelmeye çalışıyorsunuz ve bu oldukça zor. Bu sektörde insan ilişkileri çok önemli ama zaman geçtikçe, sektörden arkadaşlar edindikçe ve eğer yaptığınız iş iyiyse, her şey kolaylaşıyor. Sabır gerektiren bir süreç…

“Eğer o işaret ediyorsa…”

Soru: Son olarak, Soner Sarıkabadayı 2017’nin Erkek Pop Yıldızı olarak seni işaret ediyor. Bununla ilgili düşüncelerin neler peki?
Cevap: Soner Sarıkabadayı öngörü sahibi, iş disiplini ve iş ahlakı olan, bu sektörün en başarılı isimlerinden biri. Bu sebeptendir ki, Soner Sarıkabadayı birini işaret ediyorsa bir bildiği vardır…

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir