Sezonun En Hit Kokuları

Biz kadınlar için en önemli aksesur nedir diye sorsalar hiç düşünmeden ya ayakkabı, ya çanta ya da takı yanıtını veririz kuşkusuz. Ancak önemli bir noktayı atlıyoruz. Tüm bu aksesuarların başında yer alması gereken eleman bizi biz yapan, duruşumuzu belli eden kokumuz; yani parfümümüz yer alıyor.

Bu yüzden yaz için gardıroplarımızı yenilerken birbirininden şık şişeleri ve büyüleyici kokularıyla sezonun en göze çarpan parfümlerinden en az birine tuvalet masalarımızda yer açmakta fayda var ! İşte sezonun en çarpıcı kokuları :

1-) Roberto Cavalli Paradiso
İlhamını İtalya’nın sahil kıyılarından alan sezonun en dikkat çeken parfümü içindeki bergamot, mandalina ve yaban çiçeği aromalarıyla tam anlamıyla fresh bir yaz parfümü. Buna ek olarak kalıcılığıyla da dikkat çeken parfüm bu yaz için benim favorim !

2-) Versace Eros Four Femme
Altın rengi, üzerinde Medusa formu bulunan şişesiyle hayran bırakan oldukça iddaalı bir parfüm daha. İçindeki limon ve yasemin yaprağı aroması feminen kokuları sevenler için bu parfümü ideal kılıyor.

3-) Estee Lauder Modern Muse Chic
Odunsu ve çiçeksi notalarla modern kadının ruhunu yansıtan etkileyici bir parfüm. Yasemin zambağı, kaşmir ağacı, Madagaskar vanilyası gibi notalardan oluşan parfüm, cazibeli kokusuyla yeni sezonun en iyileri arasında yerini alıyor.

4-) Marc Jacobs Daisy Sorbet
Marc Jacobs’ın parfüm serisi Daisy’nin yeni üyesi olan bu parfüm greyfurt, armut, yasemin, zambak ve misk gibi notaların birleşiminden oluşup tende adeta zarif bir aksesuar gibi duruyor.

5-) Issey Miyake L’Eau d’Issey City
Pembe biber, frezya, manolya, limon ve misk notalarının naif harmanından oluşan Issey Miyake’nin yeni parfümü çiçek aromalarını sevenlerin kalbine taht kuracak olan bu parfüm taze ve buram buram yaz kokan notalarıyla dikkat çekiyor.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.