Survivor’ın en merak edilen yarışmacısı!

Sancakay ne demek? Sancakay isminin anlamı nedir? Sancakay Ilım Morgül kimdir, nereli, kaç yaşında?

Sancakay Ilım Morgül Survivor 2021’de gönüllüler takımında yarışıyor. Yarışmanın iddialı isimlerinden olan Morgül’ün Sancakay isminin anlamı programın izleyicileri tarafından merak edilmeye başlandı. Peki, Sancakay Ilım Morgül kimdir, nereli, kaç yaşında? Sancakay ne demek? İşte detaylar…

30 Ocak 1997 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Morgül, İzmir ve Rize’de büyüdü. Spor yaşamına ritmik jimnastik ile başlayan Survivor Sancakay İzmir’de ise futbol kariyerine adım attı. Lise’deyken Rizespor’a transfer olan sporcu, bu şehirde lise öğrenimini tamamladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Rus Dili Edebiyatı bölümünde eğitim alan Morgül, Rusça ve İngilizce dillerine hakim. Ardından eğitim hayatına İstanbul’da devam eden isim, konservatuvarda tiyatro eğitimi alıyor.

2 sezon boyunca Kadıköy Theatron sahnesinde Edinburg festivalinden gelen “Ofsayt” oyununda başrol oynayan isim, 5 senedir de vokal olarak sahne alıyor. Kendi bestelerini de seslendiren Morgül, aynı zamanda gitar çalıyor. Aynı zamanda Sancakay teknik direktör Ünal Karaman’ın yeğeni.

Sancakay ne demek?
Hem kız hem de erkek ismi olarak kullanılabilen Sancakay ismi birleşik bir isim olarak geçiyor. Mızrak ya da mızrağa takılan bayrak anlamına gelen sancak ile bir gök cismi anlamına gelen ay kelimesinin birleşiminden oluşuyor. İsmin, “bayrağın sancağa takılması” veya “üstünde ay olan sancak, bayrak” anlamı taşıdığı düşünülüyor. Bunun yanı sıra bu ismin, “çok güzel bayrak” anlamı da bulunuyor.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.