Uçakta ‘çığlık çığlığa’

Survivor All Star ekibinin de içinde bulunduğu yolcular ölümden döndü. Survivor ekibini taşıyan uçak, kalkıştan kısa bir süre sonra geri dönmek zorunda kaldı.

Ercan Havalimanı’ndan İstanbul Atatürk Havalimanına gitmek için kalkış yapan özel bir havayolu şirketine ait uçak, Girne kıyılarının yaklaşık 2.5 mil açığında, iniş takımlarının kapanmaması nedeniyle kalkış yaptığı Ercan Havalimanı’na geri döndü.

Pilotun anonsu korkuttu
İniş takımlarının kapanmaması sonucu yaklaşık 20 dakika sonra mecburi geri dönüş ve iniş yapmaya hazırlanan kaptan pilotun ‘Çok acil dönüyoruz’ anonsu ile birlikte uçakta bulunan biri çocuk iki kişinin çığlıklıkları sonrası Doğukan Manço ve Hasan yolcuların sakinleşmesini sağladı.

Yakıtını denize boşalttı!
Uçağın zorunlu iniş sırasında Akdeniz’e fazla yakıtını boşaltılmasıyla normal iniş ağırlığına gelen uçak, 14:25’te Ercan Havalimanı’na sorunsuz bir iniş yaptı. Yakıt boşaltılması ile ilgili olarak bilgi aldığımız uzmanlar uzmanlar, bu tip uçakların kalkış ağırlığı ile acil geri dönüp iniş yapmaları halinde lastiklerde ve bağlı olduğu dikmelerde hasar oluşturacağı için, uçağın yakıtı boşaltıp iniş ağırlığına gelmesi gerektiğini söylediler.

Acun, Turabi ve Esat Uçakta Değildi
Acil iniş yapan uçak içerisinde Acun Ilıcalı, survivor all star ekibinden ekibinden Turabi’nin ve medya patronu Ilıcalı’nın ortağı Esat Yontuç’un olmadığı öğrenildi.

Büyük tehlikenin ardından açıklama yapan yetkililerin verdiği bilgiler sonrası Survivor ekibinin bir kısmı aynı uçak ile gitmek istemediğini belirtti. Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen tahsis edilen bir başka uçak ile 19:05’de tekrar kalkış yaparak Survivor ekibi ve yolcular adamızdan ayrıldı.

Ercan Havalimanına acil iniş sonrası çekilen ilk görüntü. ( Kaynak: @firuzantahranci / Instagram)
Ercan Havalimanına acil iniş sonrası çekilen ilk görüntü. ( Kaynak: @firuzantahranci / Instagram)
Beklemekten sıkılan Ece Begüm Yücetan, Instagram hesabından ''Beklemelere doyamadık'' notu ile fotoğrafını paylaştı.
Ece Begüm Yücetan, Instagram hesabından ”Beklemelere doyamadık” notu ile fotoğrafını paylaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir