Ustalar döktürdü

“Efes Pilsen Blues Festivali” yerli ve yabancı herkesi eğlendirdi.

Türkiye’nin 16 ilinde ve Kuzey Kıbrıs’ta Pozitif Live organizasyonuyla gerçekleştirilen “Efes Pilsen Blues Festivali” Girne’yi salladı.

“Blues Festival 24’le Birlikte Hayata” sloganıyla düzenlenen festival, bu yıl Türkiye’de alkollü içkilerin reklam amaçlı kullanımının yasaklanması sonucunda Efes Pilsen firmasından yoksun olarak düzenlendi. Ancak Kuzey Kıbrıs’ta böyle düzenleme olmadığından etkinlik, “Efes Pilsen Blues Festivali” olarak gerçekleşti.

Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’ın ilk ve tek blues festivalinin Girne durağı 11 Kasım Pazartesi akşamı Jasmine Court’ta yer aldı.

Müzikseverlerin her yıl olduğu gibi büyük ilgi gösterdiği gecede, Blues müziğinin efsane isimleri sahne aldı. R&B ve soul müzik türlerini Delta kökleriyle birleştirerek çağdaş Blues müziğinde kendine has benzersiz bir ses yaratan ödül sahibi gitarist, vokal ve söz yazarı Jimmy Burns ve grubu; Chicago Blues, Gospel ve Boogie Jazz tarzlarının önde gelen vokalisti, başarılı müzisyen, söz yazarı, oyuncu ve öğretmen Katherine Davis ve “Between A Rock And A Hard Place” albümüyle ‘2010 yılın albümü’ ödülü de dâhil dört Blues müzik ödülünün sahibi olan, 43 kez bu ödüllere aday gösterilen Joe Louis Walker performanslarıyla büyüledi.

Joe Louis Walker bir ara sahneye kadın izleyicileri de davet ederek “Esterabim” şarkısını seslendirdi.
Blues müziğinin heyecan ve coşkusunu yaşayan yerli ve yabancı Bluesseverler bu yıl Efes Pilsen bardaklarıyla poz veridi.

Türkiye’deki yasakçı uygulamaların da protesto edildiği etkinlikte, Efes Pilsen tarafından hazırlanan festival logolu resim alanında hatıra fotoğrafı da çektirildi.
Kıbrıs Gazetesi

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir