Zülfü Livaneli’den Muhteşem Konser

Girne Amfitiyatro’da sahne alan Zülfü Livaneli,birbirinden güzel eserlerini Girne halki için seslendirdi.

2.Girne Kültür ve Sanat Festivali kapsaminda, Girne Belediyesi’nin davetlisi olarak Kuzey Kibris Türk Cumhuriyetine gelen Türkiye’nin ünlü sanatçisi Zülfü Livaneli, hayranlarina unutulmaz bir konser verdi.

Konser öncesinde kisa bir konusma yapan Zülfü Livaneli, Girne’de olmaktan duydugu memnuniyeti dile getirerek, daha önceki konserlerinde, hayranlarinin kendisine koro olarak eslik ettiklerini,bu gece’de ayni heyecanla onlarin karsisina çikmak için sabirsizlandigini kaydetti. Yaklasik 3 bin kisinin katildigi gecede,Girne Belediye Baskani Sümer Aygin yaptigi açilis konumasinda, sanat ve kültür adina çok güzel islere imza attiklarini ve girne halkinin’da tüm bunlara laik oldugunu, fakat,birilerinin bu basarilarini, hazmedemediklerini belirtti. Aygin, geçtigimiz gece Girne Baris Parkin’da festival kapsaminda verdikleri konserde,çevre dairesi ve polisin, konseri basarak müzigi kapattirdiklarini,böylesi bir bakis açisiyla,toplumun daha ileriye gitmesine engel olmak isteyenlere burda bulunan kalabaligin,onlara en güzel sekilde cevap verdiklerini kaydetti.

Livaneli, ilk olarak “Merhaba” adli eseriyle hayranlarinin karsisina çikti. Sanatçi, hayranlarinin esliginde aralarinda ”Günes Topla Benim Için”, ”Yigidim Aslanim”, ”Kan Çiçekleri” gibi çok sayida taninmis sarkilarini seslendirdi. Bugüne kadar eserleri John Baez, Maria Farandouri gibi sanatçilar tarafindan yorumlanan Livaneli hayranlarinin begeniyle izledigi konser yaklasik 2 saat sürdü. Sarki aralarinda seyircilerle diyalog kuran Livaneli, performansiyla dinleyenlerine unutamayacaklari bir gece yasatirken, dakikalarca ayakta alkislandi.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.