Cinsel terapi turizmi patladı

Sağlık turizmine lazerle göz ameliyatı, saç ektirme ve estetik operasyonlardan sonra cinsel terapiler de eklendi.

Seks, Maslow’un meşhur ihtiyaçlar piramidinde yeme, içme, uyumak ve barınmayla birlikte insanın birincil ihtiyaçları arasında yer alır. Bunun anlamı, yokluğunda yaşayamaz ya da çok kötü bir yaşam kalitesine sahip olur. Uzmanlar cinsel sorunların halı altına süpürülmemesi gerektiğini her fırsatta dile getirirken, çözülmemiş cinsel orunların daha büyük travmalara neden olabileceği uyarısında bulunuyorlar. Özellikle sağlıklı bireyler olunabilmesi için ‘sağlıklı cinsel yaşam’ın önemine dikkat çekiyorlar.

Türkiye’nin başta gurbetçiler olmak üzere sağlık turizminde epey yol aldığını söylemek mümkün. Lazerle göz ameliyatı, saç ektirme ve estetik operasyonlardan sonra cinsel terapi turizminde de Türkiye’ye talep her geçen gün artıyor. Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) Onursal Başkanı Dr. A. Cem Keçe de özellikle yaz aylarında cinsel terapilerin gurbetçilerle patladığını söylüyor.

Özellikle Avrupa’da yaşayan Türk göçmenlerin, pek çok sağlık sorunu için Türkiye’ye gelmeyi beklediği biliniyor. Yaz aylarında, alkol ve madde bağımlılığından estetik operasyonlara, kataraktan lazerle prostat ameliyatına kadar sağlık alanında gurbetçilerden yoğun bir talep söz konusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir