İlk müdahale Ferhat Göçer’den

Sanatçı kimliğiyle tanınan ancak gerçek mesleği cerrah olan Ferhat Göçer, Kıbrıs’tan İstanbul’a dönerken uçakta rahatsızlanan iki kişiye müdahalede bulundu.

Ferhat Göçer, Ramazan Bayramı’nın ikinci günü Grand Pasha Girne’de sahne aldı.

Yaklaşık 2.5 saat sahnede kalan Göçer, konserinin hemen ardından Ercan Havaalanı’na geçerek, İstanbul’a doğru hareket etmek için saat 02.25’teki uçuş saatini bekledi. TK 0965 sefer sayılı THY uçağına binen Göçer’e yolculukta Kıbrıs sahnelerinden dönen sanatçı arkadaşları Hadise ve Fatih Ürek de eşlik etti.

Uçak, İstanbul Atatürk Havaalanı’na inmek için alçalmaya başladığında ise arka kısımdaki yolculardan yükselen çığlık sesleri panik yaşattı. Business Class’ta yolculuk yapan sanatçılar Göçer, Hadise ve Ürek ilk olarak uçakta neler olduğunu anlamaya çalıştı. Daha sonra hostesler uçakta anons yaparak, yolcular arasında doktor olup, olmadığını sordu.

Sanatçı kimliğinin yanı sıra aynı zamanda cerrah olan Göçer, hemen uçağın arka kısmına koşarak, baygınlık geçiren biri Rus, diğeri Türk iki gence ilk müdahaleyi yaptı.

Hosteslerden sağlık çantasını isteyen Göçer, uçak piste iniş yapana kadar da yerde hazır bekleyen sağlık görevlilerine gençlerin durumu hakkında sürekli bilgi akışı sağladı. Göçer ayrıca bir yandan da diğer yolcuları sakinleştirmeye çalıştı. Göçer’in ilk müdahalesinin ardından ambulansa alınan gençlerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir