Kral ve Kraliçe belli oldu

Alaniçi Hasat Festivali kapsamında gerçekleştirilen yarışmada ‘Hasat Kral ve Kraliçesi’ seçildi.

4. Geleneksel Alaniçi Hasat Festivali etkinliklerinden “2. Geleneksel Hasat Kraliçesi ve Hasat Kralı Yarışması” yapıldı.
Yarışmada Hasat Kraliçesi 17 yaşındaki Zühal Beşerler, Hasat Kralı ise 19 yaşındaki Yakup Yaba oldu
Hasat Kraliçesi yarışmasında ikinci 19 yaşındaki Sultan Armağan, üçüncü 17 yaşındaki Bergen Karaman, Dostluk Güzeli ise 18 yaşındaki Deniz Çakırgöz oldu.

Hasat Kralı yarışmasına ise ikinci 22 yaşındaki Tayfun Nizam, üçüncü 20 yaşındaki Ömer Piro, Dostluk Kralı ise 21 yaşındaki Hasan Beyazi seçildi.

Alaniçi Türk Kadınlar Birliği ve Günkut Ajans organizasyonunda yapılan yarışma, Yeni Boğaziçi Belediyesi ile Alaniçi Hasat Festivali himayelerinde düzenlendi. Yarışmayı koreograf ve sunucu Bülent Günkut hazırladı.

Jüri koltuğunda ise, Halil Hoca, Zehra Günkut, Hüseyin Çavuş, Ahmet Vamık, Gülsev Ekmekçi, Cemal Yıldız, Aycan Ruso, Salih Tuğralı, Melek Demir, Orhan İsmailoğlu, Bahar Denizoğlu , Miss Kuzey Kıbrıs 2013 güzeli Merve Özkurt ile Bay Kuzey Kıbrıs 2014 birincisi Ferhat Eren oturdu.

Gecede, Öztürk Öz, Selen Selenada ve İpek Amber sahne aldı. Gecede yarışmaya katkı koyanlara plaket verildi.

Dereceye girenlere yarışma yasağı
Bülent Günkut, yarışma sonuçlarını açıklamadan önce gerçekleştirdiği konuşmasında dereceye giren isimlerin iki yıl boyunca ülkemizde düzenlenen hiçbir festival yarışmasına katılamayacaklarını söyledi.

Beşerler ailesine çifte mutluluk
Alaniçi Hasat Festivali, Beşerler ailesine çifte mutluluk yaşattı.
Salı akşamı düzenlenen ses yarışmasında birinci gelen Tuğçe Beşerler’den sonra kardeşi Zühal Beşerler de Hasat Kraliçesi seçildi.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.