Paris’te kitaplarını imzaladı

Fransa’nın başkenti Paris öncesinde başta Londra, Abu Dabi, Brüksel, Madrid, İstanbul ve Ankara olmak üzere dünyanın birçok yerinden aldığı davetlerle imza günlerine katılan Hasan Çakmak, yazdığı kitapları ile Kıbrıs kültürünü anlatmaya devam ediyor.

Hasan Çakmak, Paris’te düzenlenen imza günü sonrasında tarihi Bibliotheque de Paris kütüphanesi’nde genç yazarlar ve kitapseverlerle buluştu.

Genç yazarların, kütüphane bahçesine kurulan samimi ortamda tek tek sorularını yanıtlayan Hasan Çakmak kitaplarını nasıl yazdığını anlattı.

Paris’in en prestijli bölgesi olarak kabul edilen “Champs Elysees”de bulunan “Public Bookstore” kütüphane ve kitap satış merkezinde bir gün boyunca Hasan Çakmak’ın “Two Brave Hearts” isimli kitabının tanıtımı yapıldı.
Ardından kütüphanenin dünya kitaplığı bölümüne Hasan Çakmak’ın kitabının kaydı yapıldı. Hasan Çakmak, “Champs Elysees”de bulunan “Public Bookstore” kütüphanesine kaydı yapılan ve kitapları sergilenen ilk Kıbrıslı Türk yazar oldu.
Hasan Çakmak ocak ayında İstanbul’da, şubatta Eskişehir’de marta Antalya’da, nisanda da Paris’te düzenlenen imza günlerine katıldı.

2014 yılında aldığı ödül ve plaketlere, 2015 yılında Eskişehir Belediyesi’nden aldığı “Jüri Özel Ödülü” ve İstanbul Magazin Gazetecileri’nden aldığı “En Başarılı Yazar” ödüllerini ekledi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir