Güzellerin keyfi yerinde

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer, Miss Pearl of Europe 2012 (Avrupa’nın İncisi) Güzellik Yarışması için, 21 ülkeden KKTC’ye gelen güzelleri kabul etti.

Meclis Başkanı Hasan Bozer kabulde yaptığı konuşmada, 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı kapsamında bu yıl 5’incisi düzenlenecek Avrupa’nın İncisi 2012 Güzellik Yarışması için ülkeye gelen güzelleri KKTC’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti belirterek, yarışmada tüm güzellere başarı diledi.

Konuşmasında, güzellere Kıbrıs hakkında kısa bilgi veren Meclis Başkanı Bozer, adanın kuzey ve güneyinde Kıbrıslı Türk ve Rumlardan oluşan iki ayrı otorite ve yönetim bulunduğunu; kuzeyinde Kıbrıslı Türkler, güneyinde ise Kıbrıslı Rumların yaşadığını kaydetti. Bozer, 21 ayrı ülkeden gelen güzellerin yarışma kapsamında Kıbrıslı Türkleri daha yakından tanıma imkanı bulacağını da ifade ederek, organizasyonun ülke ile insanının daha iyi tanınması için iyi şans olacağını söyledi.

Avrupa’nın İncisi 2012 Güzellik Yarışması’nın organizatörü, Günkut Ajans Direktörü Bülent Günkut ise bu yıl 5’incisini düzenleyecekleri yarışma hakkında bilgi sundu. Günkut, 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Malpas Hotel & Casino sponsorluğunda düzenleyecekleri yarışmanın, 17 Kasım tarihinde Malpas Hotel’de gerçekleşeceğini kaydetti.

Güzeller, dün öğlen Dereboyu’ndaki Califorian Restoran’da yemek yedi.
Kıbrıs Gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir