Jehan Barbur Kıbrıs’a geliyor

11 Aralık Cumartesi gecesi, Lefkoşa’nın hoş ve orjinal mekanlarından Narnia Pub, Jehan Barbur’u ağırlamaya hazırlanıyor.

Arap, Türk, Lübnan ve İskoç kökenlere sahip Jehan’ın sesi İstanbul’dan yayılarak son zamanlarda Türkiye’nin birçok köşesinde yankı buldu. Bülent Ortaçgil’den esinlendiğini gizlemeyen, ancak melez gırtlağıyla tüyleri ürperten büyüleyici bir sese sahip olan Jehan, sözleriyle dinleyicilerin en derinlerindeki hislere hitap ediyor. 1980 yılında Beyrut/Lübnan’da doğan Jehan Barbur, 1998 senesine kadar İskenderun’da yaşadı. 1998-2002 seneleri arasında Bilkent Üniversitesi’nde Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nde okudu. Üniversite yıllarında müzik ve tiyatroyla amatör olarak ilgilendi. 2002 yılında, mezun olduktan hemen sonra İstanbul’a müzik yasamına profesyonel olarak devam etmek için taşındı. Bestecilik ve söz yazarlığı yanında çeşitli gruplarda birçok müzisyenle vokalist olarak çalıştı. Uzunca süre üzerinde çalışmış olduğu, ‘Gidersen’, ‘Neden’ ve ‘Yoluma Çıkma’ gibi sükse yaratan parçaların bulunduğu ‘Uyan’ albümü 2009 yılında piyasaya sürülürken, 2010’un Ekim ayında yeni albümü ‘Hayat’ yayınlandı. Yeni albüm tanıtımlarını, verdiği konserlerle sürdüren sanatçının yeni albümünde ilk dikkati çeken parçalar ‘Seni Seviyorum’ ve ‘Hangisi Sen’. Daha önce Kıbrıs’ta bir etkinliğe katılmayan sanatçı, burada vereceği ilk konser için oldukça heyecanlı.

Yerli sanatçılarımızdan Aysun Kahraman ise Gommalar eşliğinde ilk kez kendi besteleriyle böylesine bir organizasyonda yer alıyor. Akustik yorumlarıyla fark yaratan, sadece müziğe aşık Gommalar’ın kendi bestelerine de yer vereceği konser, Jehan Barbur performansının hemen ardından başlayacak.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir